Coaching
slajder-dziewczyna-z-kompasem-morze

Jeżeli jesteś na tej stronie i zadajesz sobie pytania o coaching, to bardzo dobry znak, bo przed Tobą prawdopodobnie najciekawsza droga w Twoim życiu.  Spróbujemy odpowiedzieć na Twoje pytania i dostarczyć Ci możliwości abyś mógł/mogła zacząć tę pełną wrażeń podróż. Jeżeli chcesz się dowiedzieć jak zostać coachem, poznać zagadnienia z rozwoju osobistego, zdobyć akredytację ICF, poczytać o Szkole Coachingu lub po prostu zastanawiasz się czym jest coaching, to jesteś na dobrej stronie. Jeśli jednak nie znajdziesz tu treści, które rozwieją wszystkie Twoje wątpliwości zadzwoń do nas. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania. 

Zacznijmy więc !

NAJBLIŻSZE ZJAZDY:

Szkoła Team Coachingu Warszawa – start 25.05.2019 szczegóły

Szkoła Coachingu Katowice – start 14.06.2019 szczegóły

Szkoła Team Coachingu Warszawa – start 14.09.2019 szczegóły

Szkoła Team Coachingu Gdańsk – start 21.09.2019 szczegóły

Szkoła Team Coachingu Katowice – start 28.09.2019 szczegóły

Szkoła Coachingu Poznań – start 11.10.2019  szczegóły

Szkoła Coachingu Wrocław – start 18.10.2019  szczegóły

Szkoła Coachingu Warszawa – start 25.10.2019 szczegóły

Szkoła Coachingu Katowice – start 15.11.2019 szczegóły

 

 

 

Co to jest coaching ? Definicja Coachingu

Coaching jest jak podróż drogą po zmroku. Do Ciebie należy decyzja czym udasz się w tą podróż. Czy będzie to samochód , motor, rower czy piesza wędrówka. Od Ciebie też zależy kiedy i jak zrobisz pierwszy krok, dokąd się udasz, w jakim tempie i kto będzie Ci towarzyszyć. Coach to jedynie latarka, która pozwala oświetlić ci zmrok, byś mógł zobaczyć swoją drogę, to co cię otacza i jest przed Tobą.

 

Zawód COACH stał się bardzo popularny w ostatnich kilku latach. Obecnie szczególnie za sprawą mówców motywacyjnych. Pomimo popularności tego słowa, wciąż bardzo mało osób rozumie co TAK NAPRAWDĘ się kryje pod tym słowem.

W związku z pojawieniem się tego “zjawiska’ w naszym słowniku, powstało wiele szkół, które oferują usługi szkoleń coachingowych. Niestety często nie są one zgodne z kodeksem etycznym ICF. Przez używanie coachingu do celów innych niż zakłada definicja, używania ”coachingu” w korporacjach, a także poprzez pojawienie się na rynku osób nazywających siebie (jedynie z definicji, a nie z praktyki) coachami, często dochodzi do mylnej interpretacji i błędnego wyobrażenia tego czym jest coaching. Zaczynając przygodę z coachingiem warto sięgnąć do definicji ICF, a następnie doświadczyć coachingu u osoby kompetentnej, certyfikowanej, aby mieć pewność, że wybieramy ten kierunek który nas naprawdę interesuje.

Jak zostać Coachem ? Bezpłatny e-book

otwarta-ksiazka-mapa-akwarele

W naszej opinii coaching to nie tylko profesja. To styl myślenia, filozofia bycia. Przygotowaliśmy dla Was bezpłatny e-book, w którym znajdziecie informacje na temat rynku coachingowego i certyfikacji w Polsce, akredytacji ICF, o tym co zmienia w życiu zawodowym jak wpływa na rozwój osobisty i życie codzienne. Dzielimy się wiedzą na temat jakie kryteria brać pod uwagę wybierając szkołę coachingu oraz jak wygląda to u nas. Zapraszamy do lektury i dzielenia się opinią.

Bezpłatny e-book

kto może zostać coachem ?

kreda-na-tablicy-napis

Rozpoczynając karierę w zawodzie coacha napotykamy na swojej drodze wiele trudności. Pewne jest to, że dobrym coachem się nie rodzimy, a to co wrodzone to pewne cechy, które mogą nam pomóc w rozwijaniu kompetencji coachingowych. Są osoby o predyspozycjach do wykonywania zawodu coacha, są też takie które pomimo wielu chęci nigdy nie zdobędą biegłości w niektórych kompetencjach. Sprawdź kto może zostać coachem. Możesz także umówić się z nami na rozmowę.

Sprawdź kompetencje

Szkoła Coachingu HPR Group

grupa-szkoleniowa-karty-na-dywanie

Szkoła coachingu Select Your Way to autorski 100-godzinny program ACSTH (Approved Coach Specific Training Hours) aprobowany przez ICF i zgodny z kodeksem etycznym rozwijający 11 kompetencji coachingowych niezbędnych do egzaminu na poziomie ACC. Szkolenia i warsztaty coachingowe odbywają się w Warszawie, Wrocławiu, Katowicach, Krakowie, a także dzięki naszym partnerom w ramach studiów podyplomowych w Łodzi, Trójmieście, Rzeszowie oraz Białymstoku.

O szkole

Akredytacja IFC – Certyfikat coacha

akredytacja-icf-logo-gazeta

International Coach Federation to największa ogólnoświatowa organizacja coachingowa. ICF zostało założone w 1995 roku, obecnie liczy ponad 25 000 członków zrzeszonych w ponad 100 krajach. W Polsce ICF jest najliczniejszą i najbardziej rozpoznawalną organizacją coachów. Koncentruje się na rozwijaniu profesji coachingowej poprzez określanie standardów kompetencyjnych i etycznych, dostarczaniu niezależnej struktury akredytacji dla coachów i szkół coachingu oraz buduje forum wymiany doświadczeń.

Certyfikacja Krok po Kroku

a może studia coachingu ?

kolorowy-mazak-podkreslanie

Podczas zajęć zostaniesz przygotowany(a) do prowadzenia sesji coachingowych, a także wykorzystywania i wdrażania coachingu w organizacjach – zgodnie z kodeksem etycznym ICF. Udoskonalisz praktyczny warsztat oraz poznasz narzędzia i metody pracy coachingu. Będziesz prowadzić procesy coachingowe w trakcie studiów, odbywać superwizje i sesje mentorskie z certyfikowanymi coachami ICF. Jeśli zastanawiasz się co będzie dla Ciebie lepsze – skontaktuj się z nami – porozmawiamy o tym.

Więcej o studiach

Strefa Coacha – narzędzia i szkolenia

biblioteka-zakladka-coaching

Jesteś Coachem i co teraz ? Sami jesteśmy Coachami i wiemy, że w tej dziedzinie inspiracją są wciąż spotykani ludzie, a ciągły rozwój jest warunkiem dobrego warsztatu  trenerskiego. Możemy towarzyszyć Ci także na tym etapie dzieląc się tym co wiemy, co już przeżyliśmy. Zapraszamy do wspólnych warsztatów, rozwijających i inspirujących szkoleń, poszerzania wiedzy. Zobacz jakie przygotowaliśmy dla Ciebie tematy i okazje do rozwoju, a także informacje o narzędziach coachingowych wspierających Twoją pracę.

Strefa dla coacha

coachingowy styl zarządzania

mezczyzni-druzyna-niebieskie-stroje

Coaching biznesowy to odmiana coachingu wspierająca organizacje w rozwoju. Wspiera przedsiębiorców w pracy nad celami i wartościami firmy. Dzięki sprawdzonym narzędziom coachingowym wdrażanym w organizacje jako podstawowe i kluczowe narzędzie do wspierania pracy nad celami i dążeniami firmy, uzyskujemy efekt świetnie zarządzanym czasem i zasobami przedsiębiorstwa przy ograniczonych nakładach finansowych. 

Biznes Coaching

Nasza Kadra trenerska

Naszą kadrę ekspercką tworzą doświadczeni i dyplomowani coachowie i trenerzy. Każdy trener i coach Naszej kadry to praktyk z wieloletnim doświadczeniem zarówno coachingowym jak i trenerskim. Izabela KluzekAnna Lewecka – Olech, Gaweł Podwysocki, czy Tomasz Janiak to pasjonaci i mentorzy własnego rozwoju swojego ciągle inwestujący w swój rozwój i poszerzający kompetencje po to by dostarczać szkolenia, warsztaty i coaching o najwyższej jakości.

Poznaj sylwetki

coaching blog – bądź na bieżąco

maszyna-do-pisania-notes-okulary

Coaching blog to miejsce, w którym możemy dzielić się z Tobą swoimi myślami i wiedzą. To miejsce poświęcone tematyce coachingu i samorozwoju, pisane przez praktyków coachingu, certyfikowanych coachów, mentorów i trenerów, ekspertów z dziedziny psychologii czy zarządzania zasobami ludzkimi. Znajdziesz też pliki do pobrania darmowych e-booków, a także będziesz na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Będzie nam miło jeśli zapiszesz się do naszego newslettera !

Czytaj bloga

Wrażenia po…

kwiatek-stokrotka-dawanie

Niezmierną radość sprawiają nam takie wiadomości. To największy nasz sukces – otrzymywać je od Was.

 

 

 

…magia we wszystkich wymiarach. Doświadczałam jej nie tylko na warsztatach, ale i później. Spotkałam ciekawych ludzi, z niesamowitymi historiami życia… Jestem nadal pod wrażeniem… Dziękuję…

Walentyna Kulińska Lasy Państwowe

 

“Select Your Way, to emocjonująca przygoda z Coachingiem, pełna wspaniałych ludzi i intensywnej pracy, refleksji nad sobą i z innymi, pod okiem inspiratorów tworzących kadrę HPR- u. Duże wsparcie i zaangażowanie Trenerów od pierwszych chwil spędzonych podczas wprowadzania nas Grupy do „Świata Coachingu, aż do samej akredytacji  ICF.”

Damian SodolKludi

 

Możecie wciągnąć mnie do swoich statystyk: od dziś jestem akredytowanym coachem ICF:) Cieszę się bardzo i po pierwsze chcę się tą radością z Wami podzielić, a po drugie – raz jeszcze podziękować za wszystko, co od Was dostałam. Staram się te dary mnożyć i przekazywać dalej:) Aby udowodnić, że nie są to tylko puste słowa, napiszę pokrótce, jak potoczyły się losy mojego rozwoju zawodowego, ponieważ w naszych rozmowach telefonicznych chyba o tym nie wspominałam.

Adriana Sokołowska-Ostapko

masz pytania ? skontaktuj się z nami

Zapraszamy do kontaktu.

REGULAMIN SZKOLEŃ

Uczestnictwo w szkoleniach prowadzonych przez HPR Group określa regulamin szkoleń obejmujący 12 szczegółowych warunków udziału w szkoleniach.

Poproszę jeszcze o Like'a:-)