Coaching
slajder-dziewczyna-z-kompasem-morze

Jeżeli jesteś na tej stronie i zadajesz sobie pytania o coaching, to bardzo dobry znak, bo przed Tobą prawdopodobnie najciekawsza droga w Twoim życiu.  Spróbujemy odpowiedzieć na Twoje pytania i dostarczyć Ci możliwości abyś mógł/mogła zacząć tę pełną wrażeń podróż. Jeżeli chcesz się dowiedzieć jak zostać coachem, poznać zagadnienia z rozwoju osobistego, zdobyć akredytację ICF, poczytać o Szkole Coachingu lub po prostu zastanawiasz się czym jest coaching, to jesteś na dobrej stronie. Jeśli jednak nie znajdziesz tu treści, które rozwieją wszystkie Twoje wątpliwości zadzwoń do nas. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania. 

Zacznijmy więc !

NAJBLIŻSZE ZJAZDY:

Szkoła Team Coachingu Warszawastart 25.05.2019 Szkoła Team Coachingu Gdańsk start 21.09.2019 Szkoła Team Coachingu Katowice start 16.11.2019 Szkoła Coachingu Poznań start 11.10.2019 Szkoła Coachingu Wrocław start 18.10.2019 Szkoła Coachingu Warszawa start 25.10.2019

 

 

 

 

Co to jest coaching ? Definicja Coachingu

Coaching jest jak podróż drogą po zmroku. Do Ciebie należy decyzja czym udasz się w tą podróż. Czy będzie to samochód , motor, rower czy piesza wędrówka. Od Ciebie też zależy kiedy i jak zrobisz pierwszy krok, dokąd się udasz, w jakim tempie i kto będzie Ci towarzyszyć. Coach to jedynie latarka, która pozwala oświetlić ci zmrok, byś mógł zobaczyć swoją drogę, to co cię otacza i jest przed Tobą.

 

Zawód COACH stał się bardzo popularny w ostatnich kilku latach. Obecnie szczególnie za sprawą mówców motywacyjnych. Pomimo popularności tego słowa, wciąż bardzo mało osób rozumie co TAK NAPRAWDĘ się kryje pod tym słowem.

W związku z pojawieniem się tego “zjawiska’ w naszym słowniku, powstało wiele szkół, które oferują usługi szkoleń coachingowych. Niestety często nie są one zgodne z kodeksem etycznym ICF. Przez używanie coachingu do celów innych niż zakłada definicja, używania ”coachingu” w korporacjach, a także poprzez pojawienie się na rynku osób nazywających siebie (jedynie z definicji, a nie z praktyki) coachami, często dochodzi do mylnej interpretacji i błędnego wyobrażenia tego czym jest coaching. Zaczynając przygodę z coachingiem warto sięgnąć do definicji ICF, a następnie doświadczyć coachingu u osoby kompetentnej, certyfikowanej, aby mieć pewność, że wybieramy ten kierunek który nas naprawdę interesuje.

Jak zostać Coachem ? Bezpłatny e-book

otwarta-ksiazka-mapa-akwarele

W naszej opinii coaching to nie tylko profesja. To styl myślenia, filozofia bycia. Przygotowaliśmy dla Was bezpłatny e-book, w którym znajdziecie informacje na temat rynku coachingowego i certyfikacji w Polsce, akredytacji ICF, o tym co zmienia w życiu zawodowym jak wpływa na rozwój osobisty i życie codzienne. Dzielimy się wiedzą na temat jakie kryteria brać pod uwagę wybierając szkołę coachingu oraz jak wygląda to u nas. Zapraszamy do lektury i dzielenia się opinią.

Bezpłatny e-book

kto może zostać coachem ?

kreda-na-tablicy-napis

Rozpoczynając karierę w zawodzie coacha napotykamy na swojej drodze wiele trudności. Pewne jest to, że dobrym coachem się nie rodzimy, a to co wrodzone to pewne cechy, które mogą nam pomóc w rozwijaniu kompetencji coachingowych. Są osoby o predyspozycjach do wykonywania zawodu coacha, są też takie które pomimo wielu chęci nigdy nie zdobędą biegłości w niektórych kompetencjach. Sprawdź kto może zostać coachem. Możesz także umówić się z nami na rozmowę.

Sprawdź kompetencje

Szkoła Coachingu HPR Group

grupa-szkoleniowa-karty-na-dywanie

Szkoła coachingu Select Your Way to autorski 100-godzinny program ACSTH (Approved Coach Specific Training Hours) aprobowany przez ICF i zgodny z kodeksem etycznym rozwijający 11 kompetencji coachingowych niezbędnych do egzaminu na poziomie ACC. Szkolenia i warsztaty coachingowe odbywają się w Warszawie, Wrocławiu, Katowicach, Krakowie, a także dzięki naszym partnerom w ramach studiów podyplomowych w Łodzi, Trójmieście, Rzeszowie oraz Białymstoku.

O szkole

Akredytacja IFC – Certyfikat coacha

akredytacja-icf-logo-gazeta

International Coach Federation to największa ogólnoświatowa organizacja coachingowa. ICF zostało założone w 1995 roku, obecnie liczy ponad 25 000 członków zrzeszonych w ponad 100 krajach. W Polsce ICF jest najliczniejszą i najbardziej rozpoznawalną organizacją coachów. Koncentruje się na rozwijaniu profesji coachingowej poprzez określanie standardów kompetencyjnych i etycznych, dostarczaniu niezależnej struktury akredytacji dla coachów i szkół coachingu oraz buduje forum wymiany doświadczeń.

Certyfikacja Krok po Kroku

a może studia coachingu ?

kolorowy-mazak-podkreslanie

Podczas zajęć zostaniesz przygotowany(a) do prowadzenia sesji coachingowych, a także wykorzystywania i wdrażania coachingu w organizacjach – zgodnie z kodeksem etycznym ICF. Udoskonalisz praktyczny warsztat oraz poznasz narzędzia i metody pracy coachingu. Będziesz prowadzić procesy coachingowe w trakcie studiów, odbywać superwizje i sesje mentorskie z certyfikowanymi coachami ICF. Jeśli zastanawiasz się co będzie dla Ciebie lepsze – skontaktuj się z nami – porozmawiamy o tym.

Więcej o studiach

Strefa Coacha – narzędzia i szkolenia

biblioteka-zakladka-coaching

Jesteś Coachem i co teraz ? Sami jesteśmy Coachami i wiemy, że w tej dziedzinie inspiracją są wciąż spotykani ludzie, a ciągły rozwój jest warunkiem dobrego warsztatu  trenerskiego. Możemy towarzyszyć Ci także na tym etapie dzieląc się tym co wiemy, co już przeżyliśmy. Zapraszamy do wspólnych warsztatów, rozwijających i inspirujących szkoleń, poszerzania wiedzy. Zobacz jakie przygotowaliśmy dla Ciebie tematy i okazje do rozwoju, a także informacje o narzędziach coachingowych wspierających Twoją pracę.

Strefa dla coacha

coachingowy styl zarządzania

mezczyzni-druzyna-niebieskie-stroje

Coaching biznesowy to odmiana coachingu wspierająca organizacje w rozwoju. Wspiera przedsiębiorców w pracy nad celami i wartościami firmy. Dzięki sprawdzonym narzędziom coachingowym wdrażanym w organizacje jako podstawowe i kluczowe narzędzie do wspierania pracy nad celami i dążeniami firmy, uzyskujemy efekt świetnie zarządzanym czasem i zasobami przedsiębiorstwa przy ograniczonych nakładach finansowych. 

Biznes Coaching

Nasza Kadra trenerska

Naszą kadrę ekspercką tworzą doświadczeni i dyplomowani coachowie i trenerzy. Każdy trener i coach Naszej kadry to praktyk z wieloletnim doświadczeniem zarówno coachingowym jak i trenerskim. Izabela KluzekAnna Lewecka – Olech, Gaweł Podwysocki, czy Tomasz Janiak to pasjonaci i mentorzy własnego rozwoju swojego ciągle inwestujący w swój rozwój i poszerzający kompetencje po to by dostarczać szkolenia, warsztaty i coaching o najwyższej jakości.

Poznaj sylwetki

coaching blog – bądź na bieżąco

maszyna-do-pisania-notes-okulary

Coaching blog to miejsce, w którym możemy dzielić się z Tobą swoimi myślami i wiedzą. To miejsce poświęcone tematyce coachingu i samorozwoju, pisane przez praktyków coachingu, certyfikowanych coachów, mentorów i trenerów, ekspertów z dziedziny psychologii czy zarządzania zasobami ludzkimi. Znajdziesz też pliki do pobrania darmowych e-booków, a także będziesz na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami. Będzie nam miło jeśli zapiszesz się do naszego newslettera !

Czytaj bloga

Wrażenia po…

kwiatek-stokrotka-dawanie

Niezmierną radość sprawiają nam takie wiadomości. To największy nasz sukces – otrzymywać je od Was.

 

 

 

…magia we wszystkich wymiarach. Doświadczałam jej nie tylko na warsztatach, ale i później. Spotkałam ciekawych ludzi, z niesamowitymi historiami życia… Jestem nadal pod wrażeniem… Dziękuję…

Walentyna Kulińska Lasy Państwowe

 

“Select Your Way, to emocjonująca przygoda z Coachingiem, pełna wspaniałych ludzi i intensywnej pracy, refleksji nad sobą i z innymi, pod okiem inspiratorów tworzących kadrę HPR- u. Duże wsparcie i zaangażowanie Trenerów od pierwszych chwil spędzonych podczas wprowadzania nas Grupy do „Świata Coachingu, aż do samej akredytacji  ICF.”

Damian SodolKludi

 

Możecie wciągnąć mnie do swoich statystyk: od dziś jestem akredytowanym coachem ICF:) Cieszę się bardzo i po pierwsze chcę się tą radością z Wami podzielić, a po drugie – raz jeszcze podziękować za wszystko, co od Was dostałam. Staram się te dary mnożyć i przekazywać dalej:) Aby udowodnić, że nie są to tylko puste słowa, napiszę pokrótce, jak potoczyły się losy mojego rozwoju zawodowego, ponieważ w naszych rozmowach telefonicznych chyba o tym nie wspominałam.

Adriana Sokołowska-Ostapko

masz pytania ? skontaktuj się z nami

Zapraszamy do kontaktu.

REGULAMIN SZKOLEŃ

Uczestnictwo w szkoleniach prowadzonych przez HPR Group określa regulamin szkoleń obejmujący 12 szczegółowych warunków udziału w szkoleniach.

Poproszę jeszcze o Like'a:-)