Certyfikat Coacha ICF - akredytacja

Certyfikat Coacha ICF – akredytacja

Akredytacja ICF

International Coach Federation to największa ogólnoświatowa organizacji coachingowa reprezentującej środowisko profesjonalnych coachów. ICF zostało założone w 1995 roku, obecnie liczy ponad 25 000 członków zrzeszonych w ponad 100 krajach.

W Polsce ICF jest najliczniejszą i najbardziej rozpoznawalną organizacją zrzeszającą coachów. Jako stowarzyszenie koncentruje się na rozwijaniu profesji coachingowej poprzez określanie standardów kompetencyjych i etycznych, dostarczanie niezależnej struktury akredytacji dla coachów i szkół coachingu oraz budowanie forum wymiany doświadczeń.

W ramach ICF wyodrębniono trzy poziomy akredytacyjne i certyfikacyjne:

poziom acc

Akredytacja ICF to renomowany i rozpoznawany na całym świecie certyfikat dający uprawnienia do wykonywania zawodu coacha. W Polsce jest to najbardziej rozpoznawalny i najczęściej wymagany certyfikat. Aby ubiegać się o ten certyfikat nie tylko należy przejść specjalną ścieżką szkoleniową, ale również odbyć sesje mentorskie a także posiadać 100 godzin praktyk.

poziom pcc

 

Akredytacja ICF na poziomie PCC to kolejny etap w rozwoju coacha. Certyfikat ten potwierdza umiejętności i profesjonalne stosowanie 11 kompetencji coachingowych, stosowanie narzędzi coachingowych w zaawansowany sposób, a także praktykę potwierdzoną 500 godzinną pracą z klientami.

poziom mcc

Akredytacja ICF - MCC

Akredytacja ICF na poziomie MCC to najwyższy poziom akredytacji International Coach Federation. Certyfikat ten potwierdza umiejętności i kompetencje coachingowe na poziomie mistrzowskim. To przejście 200 h szkolenia dla Coachów, 10 h mentoringu oraz potwierdzona praktyka z klientami na poziomie 2500 godzin.

zapytaj o szczegóły akredytacji

Kluczowe zasady i kompentecje ICF w szkole coachingu

International Coach Federation działa i realizuje swoje cele statutowe w oparciu o dwa kluczowe dokumenty – Kodeks etyczny ICF a także 11 kompetencji coachingowych. Oba te dokumenty stanowią również podstawę edukacji w naszej szkole. Zapoznaj się ze szczegółami.

o naszej szkole

Poproszę jeszcze o Like'a:-)