Szkoła Team Coachingu - Coachingowa praca z grupą i zespołem

Program szkoły Team Coachingu

Program szkoły Team Coachingu

 

Szkolenie krok po kroku

1. Warsztat wprowadzający – Team Coaching Essential ( 24 punkty CCE)
2. Action Learning w praktyce
3. Podejście systemowe w pracy z zespołem
4. Transformująca obecność w pracy team coacha
5. Szkolenie e-learningowe uzupełniające warsztat team coaching essential
6. Mentoring i superwizja pracy z zespołem/ grupą

Program godzinowy :

1. Team coaching Essential ( w tym e-learning) 24 CCE

Warsztat Team Coaching Essential ma przygotować Coachów, managerów, trenerów do pracy metodami coachingowymi z grupą lub/ i zespołem

W ramach tego programu uczestnicy dowiadują się czym jest coaching zespołowy i grupowy, w jaki sposób budować zaufanie w grupie czy zespole, jak pracować z grupą metodami team coachingowymi.

Będą też pogłębiać doświadczenia z zakresu kompetencji coachingowych ICF niezbędnych do pracy z zespołami takich jak  komunikacja, obecność coachingowa, budowanie świadomości.

Dowiedzą się również w jaki sposób prowadzić proces, napisać kontrakt coachingowy i postępować zgodnie z kodeksem etycznym ICF w zakresie pracy z zespołami.

2. Action Learning w praktyce – 

Warsztat ten to program Action Learning obejmujący dwa dni pracy nad nabyciem podstawowych umiejętności pracy metodą Action Learning .  Zajęcia prowadzone są według metodologii AL zintegrowanej przez Mike’a Marquardt’a. Uczestnicy mają możliwość :

  • doświadczyć Action Learningu,
  • zrozumieć praktykę, skuteczność i zasady pracy tą metodą
  • nauczyć się jak metoda AL. rozwija zespoły i liderów

 

3. Podejście systemowe w pracy z zespołem

Warsztat prowadzony jest przez coacha systemowego. W trakcie uczestnicy zdobywają wiedze na temat systemu, doświadczają czym jest system i uczą się go odkrywać w warunkach biznesowych. Poznają narzędzia pracy systemowej.

4. Transformująca obecność w pracy team coacha

Uczestnicy warsztatu zapoznają się z pracą coachingową w ujęciu transformującym propnowanym przez Alana Seal’a a także zdobywają podstawową wiedze na temat Teorii U proponowanej przez Otto Scharmera z MIT. W trakcie warsztatu uczestnicy nie tylko zdobywają narzędzia do głębszej pracy z zespołami ale sami doświadczają pracy z transformującymi pytaniami, ze słuchaniem generatywnym i generowaniem nowych rozwiązań o nowy sposób widzenia i słyszenia świata.

5. Grupowa sesja mentorska i superwizja

 

Grupowe sesje mentorskie pozwalają na weryfikację i podniesienie swoich kompetencji coachingowych w obszarze pracy z grupą i/lub zespołem.

Jest to intensywny dzień coachingowy bazujący na doświadczeniu sesji mentorskich i ich superwizji.

 

wypełnij formularz

Sprawdź swoje predyspozycje – zadaj pytanie lub umów się na rozmowę rekrutacyjną do szkoły!

gdzie? wybierz szkołę team coachingu najbliżej ciebie

teamcoaching

TEAM COACHING Bezpłatny e-book

Przygotowaliśmy dla Was bezpłatny e-book na temat TEAM COACHINGU, w którym znajdziecie informacje m.in.  czym jest team coaching, skąd bierze się zapotrzebowanie na team coaching w organizacjach, jak wpływa na zespół oraz jak wygląda coaching systemowy w organizacjach. Zapraszamy do lektury i dzielenia się opinią.

Zapisz się do newslettera, wpisz adres e-mail, aby otrzymać nasz bezpłatny e-book!

 

Zapisz

Poproszę jeszcze o Like'a:-)