Rozwój osobisty - Wykreuj siebie

Rozwój osobisty – Wykreuj siebie

reka-popisana-dlugopisem

Rozwój osobisty – Wykreuj siebie

Rozwój osobisty – Wykreuj siebie

Na nasz wizerunek składają się nie tylko wygląd, ale również zestaw wszystkich zachowań, sposób myślenia i działania, który jest odbierany przez otoczenie. Nasze działania z kolei wywodzą się z posiadanej wiedzy, umiejętności i…wyobraźni.

Albert Einstein powiedział, że wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy. Jego teoria względności jest tego najlepszym potwierdzeniem. Wiedza zanim została sformułowana, musiała powstać w czyjejś głowie jako marzenie, myśl czy pomysł.

Ludzie, którzy osiągają sukces, nie rodzą się z jakimś specjalnym genem, czy specjalnym rodzajem geniuszu. Ich wyjątkowość polega na tym, że mają szczególną potrzebę kreowania właśnie marzeń i zwycięstwa, połączoną z determinacją i wiarą.

Stają się twórcami, a do tego potrzebny jest tylko właściwy stan umysłu. Nazwanie siebie twórcą i wdrażanie swoich pomysłów w drobnych, codziennych sprawach np. dla polepszenia sobie komfortu codziennego życia, ma na celu ulepszenie otaczającej rzeczywistości. Nie musimy od razu stawiać na wielkie sprawy, zacznijmy od drobnych rzeczy, w biurze – zmieńmy sposób sortowania korespondencji na bardziej praktyczny, mniej czasochłonny i tak, żeby szef mógł zawsze znaleźć szukane przez siebie dokumenty.

Usprawnijmy sposób komunikacji z pracownikami, analizujmy popełniane błędy i szukajmy sposobów aby je wyeliminować w przyszłości. Pokażmy otoczeniu, że mamy wpływ na powstającą rzeczywistość, myślimy i analizujemy, wyciągamy wnioski.

Trzeba rozpocząć kreowanie otaczającej rzeczywistości od małych kroków, wpływając z czasem na coraz ważniejsze sprawy, znajdując coraz poważniejsze rozwiązania pojawiających się problemów.

Nagle okaże się, jak wiele rzeczy leży w sferze Twojego wpływu. Twój sukces zależy tylko od Ciebie i Ty jesteś odpowiedzialna za jego ostateczny kształt.

Rozpoczęliśmy budowanie wizerunku.

Wiara we własne możliwości, potwierdzona drobnymi sukcesami wspomoże proces kreowania drogi do sukcesu. Jeżeli uważam się za mało atrakcyjną dziewczynę, dokładnie, to tak się zachowuję. Mój mózg realizuje instrukcję: ‘zachowywać się jak nieatrakcyjna’. Kontaktując się z ludźmi wysyłam na nieświadomym poziomie (czy tego chcę czy nie) informacje o sobie. W moim zachowaniu pojawia się niepewność i lęk przed oceną, a wtedy ludzie kontaktujący się ze mną rejestrują, że ‘coś”‘jest nie tak. Sami najczęściej nie wiedzą, co wpływa na ich niechęć do przebywania ze mną, gdyż podświadomie odbierają sygnały mojego lęku przed światem.

Odwrotna postawa, ma odwrotny wpływ.

Mając przekonanie o swojej atrakcyjności, zachowuję się w sposób ją potwierdzający. Mam odwagę być kobieca, odważna i pewna siebie. Szukam sposobów wyeksponowania swoich atrybutów i mówię o nich, nie chowam się w obawie przed oceną. Nie koncentruję się na sobie lecz na kontakcie z ludźmi. Dzięki temu staję się naturalna, autentyczna i radosna, nie boję się powiedzieć co myślę i wpływać na otoczenie. Ludzie to odbierają i wierzą w moją siłę, potwierdzoną wysyłanym przeze mnie podświadomym, ale już spójnym komunikatem.

Warto zatem zastanowić się nad swoim nastawieniem psychicznym, nad tym jakie mamy przekonania tkwiące w naszych głowach, w jaki sposób wpływają one na nasze działania, w jaki sposób wpływają na decyzje i co zrobić, żeby je przezwyciężyć. Najlepiej spisać na kartce wszystkie przeszkody, które uniemożliwiają Ci osiąganie celów. Z taką listą podejmij decyzję, czy rzeczywiście chcę i warto się nimi zająć, następnie poświęć każdej sprawie czas a nawet środki (określ, ile jest dla Ciebie wart nowy wizerunek).

Umiejętności kreowania siebie i właściwa postawa szybko zamortyzuje koszty. Jeżeli uważasz, że chciałabyś związać swoją karierę z inną dziedziną niż ta, w której się znajdujesz obecnie, po prostu zacznij od zapisania się na właściwy kurs, który będzie stanowił etap do Twojego celu. Jeżeli chcesz wyglądać na bardziej atrakcyjną, umów się z wizażystką, na pewno pomoże Ci wyeksponować najbardziej interesujące szczegóły twarzy. Może warto również zastanowić się nad garderobą. Często nie zdajemy sobie sprawy, jak ważną rolę odgrywa nasz wygląd w sposobie w jaki jesteśmy odbierani przez otoczenie. Ubiór, stosownie dopasowany do miejsca pracy działa cuda i powoduje, że pozbywamy się kolejnego kompleksu.

Już dawno firmy z ‘Wielkiej Piątki’ wprowadziły obowiązek noszenia garniturów do pracy, bazując na badaniach które wykazały że Klienci postrzegają dobrze ubranych konsultantów za osoby inteligentniejsze. Wykorzystaj to dla siebie! Z kolei firmy z branży PR uwielbiają szalone stroje, podkreślające w ich pracownikach kreatywność i wyobraźnię.

Na koniec dobra rada, jak osiągniesz swój pierwszy cel , nie poprzestawaj na nim. Szukaj nowych wyzwań, nowych celów które będziesz realizować i dzięki osiągnięciu których staniesz się silniejszą, zadowoloną z życia osobą. Całe życie przed Tobą, wykreuj siebie!

Sprawdź dostępne szkolenia z rozwoju osobistego

Sprawdź szkolenia

Brak komentarzy

Opublikuj odpowiedź